Hakkımızda

Şirket Ali CEYHAN tarafından 1994 yılında Ankara’da kurulmuştur.

2003 yılında, “SENTEZ Endüstriyel Tesisler, Bilgisayar ve Makine İmalat Sanayi veTicaret Limitet Şirketi” adını  almıştır.  Sentez Endüstriyel ltd.şti. kurulduğu yıldan itibaren öncelikle çimento sektöründe olmak üzere maden işleme sektöründe faaliyet gösteren firmalara teknik danışmanlıkla başlayan ve anahtar teslimi tesis kuruluşu ile tamamlanan bir yelpazede hizmet vermektedir.

Çimento sektörünün kalite anlayışını kendisine yol haritası edinmiş olan kurucusunun, taviz vermeyen çizgisinden ayrılmamaya özen göstermiş olan şirket, almış olduğu her işi kendine yapıyormuş gibi değerlendirmiş, ticari karlılıktan önce kaliteli hizmeti hedeflemiştir. Bu amaçla yapmış olduğu işlerde ticari olarak karsız iş yapmaktan bile çekinmemeyi ilke olarak benimsemiştir.

Kurucu Ali CEYHAN; 1987 – 1994 yılları arasında çimento fabrikalarında almış olduğu çeşitli görevlerden sonra sektörde daha yaygın bir hizmet vermek amacıyla en son çalışmakta olduğu YİBİTAŞ-Lafarge Orta Anadolu Çimento Sanayi ve Tic. A.Ş. deki görevinden ayrılarak kendi şirketini kurmuştur. 1958 Ankara doğumlu olan Ali CEYHAN Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunudur. 1987 yılından bu yana öncelikle çimento sektöründe ve genel olarak maden hazırlama ve işleme tesislerinde tasarım, imalat ve montaj konularında deneyim kazanmıştır. Halen ortağı bulunduğu şirketler adına anahtar teslimi tesis kurulumu konusunda tasarım imalat ve montaj detayında çalışmalara devam etmektedir.

Firma özgün tasarımları ile imalat yapmaya ve tesis kurmaya özen göstermektedir.

2013 yılında tesis yenileme, ekipman tedariği ve tesis kurma çalışmaları ile yurtdışına da hizmet vermeye başlayan firma Kasım 2014 te merkezini Muğla iline bağlı Ortaca İlçesine taşımış olup, faaliyetlerine burada devam etmektedir.